Gizlilik Politikası

eklemeliimalat.net sitesi olarak kişisel gizlilik haklarınıza saygı duyuyor ve sitemizde geçirdiğiniz süre içerisinde bunu sağlamak için çaba sarf ediyoruz. Kişisel bilgilerinizin güvenliği ile ilgili birtakım bilgiler aşağıda açıklanmış ve bilginize sunulmuştur.

Kayıt Dosyaları

Birçok standard web sunucusunda olduğu gibi eklemeliimalat.net’te de istatistiksel ve güvenlik amaçlı olarak log dosyaları bulunmaktadır. Bu dosyalar; ip adresiniz, internet servis sağlayıcınız, tarayıcınızın özellikleri, işletim sisteminiz ve siteye giriş-çıkış sayfalarınız gibi standard bilgileri içermektedir. Log dosyaları kesinlikle istatistiksel amaçlar dışında kullanılmamakta ve mahremiyetinizi ihlal etmemektedir. Ip adresiniz ve diğer bilgiler, şahsi bilgileriniz ile ilişkilendirilmemektedir. Bu loglar 3-6 ay süre saklandıktan sonra sunucudan silinmektedir.

Yorumlar

eklemeliimalat.net sitesinde yayınlanan makalelere yorum yapabilirsiniz. Yorum yaparken mail doldurma zorunluluğu bulunmaktadır. Mail adresiniz ve IP adresiniz yorumlarınız ile birlikte sunucumuzda saklanır. İstekte bulunursanız eğer ilerleyen zamanlarda mailinizi kayıt dosyasından silebiliriz.

Medya Dosyaları ve Makaleler

eklemeliimalat.net sitesinde yazarlık sistemi bulunmaktadır. Medya dosyaları ise google görsellerden alınma içerikler kullanılmaktadır. Websitemiz 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, info(at)eklemeliimalat.net mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Dış Bağlantılar

eklemeliimalat.net sitesi, sayfalarından farklı internet adreslerine bağlantı vermektedir. Sitemiz link verdiği, banner tanıtımını yaptığı sitelerin içeriklerinden veya gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir. Burada bahsedilen bağlantı verme işlemi, hukuki olarak “atıfta bulunma” olarak değerlendirilmektedir.

Oğuz Kaan ÖZTÜRK ©2022