ANSYS ile Yapısal Analiz Eğitimi

24.12.2019
1.213

Eğitim setlerimizin bu sayısında Teaching FEA’nın hazırlamış olduğu “Ansys ile Yapısal Analiz Eğitim Seti” ile sizlerleyiz.

ANSYS ile Yapısal Analiz Eğitimi
REKLAM ALANI
  • Malzemeyi tanımla
  • Parçayı sabitle
  • Yük kuvveti uygula
  • Mesh oluştur
  • Çözümle!

Ne kadar basit değil mi? Bu aşamaları yapıp analiz sonuçlarındaki kırmızılara yeşillere de bakınca analiz olup bitiyor işte!

Sanılanın aksine, yapısal analiz bu kadar basit bir konu DEĞİLDİR! Kabaca bu aşamalar uygulansa da analiz yapabilmek için ciddi bir teknik bilgi ve program bilgisi gereklidir. Özellikle analiz sonuçlarının doğru yorumlanabilmesi güvenli bir tasarım yapabilmenin ilk şartıdır.

Eğitim setlerimizin bu sayısında Teaching FEA’nın hazırlamış olduğu Ansys ile Yapısal Analiz Eğitim Seti ile sizlerleyiz. Mühendisliğin her aşamasında olduğu gibi yapısal analiz, eklemeli/katmanlı imalat süreçlerinde de büyük önem arz eder. Özellikle topoloji optimizasyonunun temeli yapısal analize bağlıdır ve sonuçların doğru yorumlanıp parçanın optimize edilmesiyle mukavemetten ödün verilmeksizin hafif parçalar üretilebilmektedir.

Mühendisler arasında analiz denildiğinde akla gelen ilk program olan Ansys, piyasada en çok kabul gören analiz programıdır. Mühendis/mühendis adayları yalnızca tasarım programlarıyla sınırlı kalmamalı, bunun yanında analize de önem vermelidirler. Üstelik Ansys öğrenciler için ÜCRETSİZ! Aşağıdaki linkten ücretsiz öğrenci sürümünü indirebilirsiniz…

Bir ay içerisinde 850 kayıtlı öğrenciye ulaşmış olan bu harika eğitim setini indirimli olarak satın almak için butona tıklamanız yeterli. Unutmayın, kariyerinize yapacağınız her yatırım size misliyle geri dönecektir!

REKLAM ALANI
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Oğuz Kaan ÖZTÜRK ©2022